Başkanımız Huysuz, Dursun Özbek'i ziyaret etti

Federasyon Başkanımız Sezer Huysuz, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’i makamında ziyaret etti. Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda gerçekleşen ziyarette Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yüce ve Galatasaray Judo Şubesi Teknik Sorumlusu Semih Yılmaz hazır bulundu.

Galatasaray camiasının eski bir sporcusu olarak Başkan Özbek’i ziyaret etmenin çok anlamlı olduğuna dikkat çeken Federasyon Başkanımız Huysuz; “Judo Federasyonu olarak ilk kulüp ziyaretimiz. Dursun Özbek’in judomuza çok büyük destekleri var. Galatasaray Spor Kulübü çok büyük değerlere sahip. 25 Kasım’da Golden League’de yarışacak. Hem başkanımızı bu organizasyona davet ettik hem de ziyarette bulunduk. Ben tekrar Galatasaray camiasına ve başkan Dursun Özbek’e, amatör şubelere çok büyük bir destek vermesinden dolayı teşekkür ediyorum. Diğer kulüplerimizi de buraya dahil edersek judoyu iyi bir yere taşıyacağız hep beraber” diye konuştu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Başkan Dursun Özbek, “Galatasaray’dan yetişen sporcuların bu mevkilere gelmeleri bizi ayrıca gururlandırıyor” şeklinde başlayan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Amatör şubelerimizden bir tanesi ve başarılı olduğumuz bir branşlardan bir tanesi judo. Bu destek çerçevesinde judo bizi gururlandıran iftihar ettiğimiz bir branşımız. Sayın başkan bize nezaket ziyaretinde bulundu. Aynı zamanda bizim eski sporcumuz. Sayın Cumhurbaşkanımız ile yaptığımız görüşmelerde, bireysel sporlara da kulüplerin eğilmesini ve bu konuda çalışma yapmamızı istedi. Bireysel sporlarda, Olimpik oyunlarda madalya şansı çok fazla. Sayın Cumhurbaşkanımızın talebi doğrultusunda da bunları biraz daha kulüplere yaymak, Türkiye genelinde bu sporun daha fazla kişiye intikal etmesi lazım. Rekabeti de getirmek lazım. Çıkardığımız şampiyonlar ve aldığımız madalyalar bunların kanıtı. Diğer kulüplerle konuşarak rekabetçi bir lig yaratmakta fayda var. Başkana bundan sonraki çalışmalarda başarılar diliyorum. Uluslararası turnuvaya ben de gideceğim izleyici olarak. Oraya da iyi hazırlanmalarını tavsiye ediyorum.”

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Ali Yüce, “Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz’a nazik ziyareti için teşekkür ediyorum. Bir Galatasaraylı olarak, Başkanımızın dediği gibi Galatasaraylı sporcuların bu mevkilere gelmesi bizi çok gururlandırıyor. Kasım ayında düzenlenecek Avrupa Golden League’de Galatasaray’ın şampiyon olması için biz elimizden gelen her şeyin yapılacağının sözünü veriyoruz” ifadelerinde bulundu.

Ziyaret sonrası Federasyon Başkanımız Sezer Huysuz günün anısı olarak Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve Judodan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yüce’ye federasyonumuzun amblemini taşıyan birer porselen tabak hediye etti.