Başkanımız ve judocularımız 'Spor Her Yerde'nin konuğu oldu

TRT SPOR’da yayımlanan ‘Spor Her Yerde’de, Başkanımız Sezer Huysuz ve  Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali’nde (EYOF) üçüncülük elde eden judocularımız Özge Andıç ve Zeliha Cinci konuk oldular. Ayşegül Bıyık Yıldırım’ın sunduğu canlı yayınlanan programda, federasyonumuzun son dönemdeki çalışma ve faaliyetleri ile uluslararası müsabakalarda elde ettiği başarılı sonuçlar ele alındı. Başkanımız Sezer Huysuz, Ümitler Dünya Şampiyonası’nda Mihraç Akkuş’un altın madalya kazanmasını tarihi bir başarı olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Görevimiz döneminde elde edilen başarılar güzel oldu. 9 aylık dönemimizde 168 madalya kazandık. Yıl sonuna kadar bu rakamın 200’e ulaşmasını bekliyoruz. Teknik Kurulumuz ile yaptığımız toplantıda, gelecek yılın çalışma programını belirledik. Spor eğitime engel değil. Sporcularımız arasında üniversitelerin çeşitli bölümlerinde öğrenim görenler var. Yabancı sporcu konusunda ise düşüncemiz, eksik kaldığımız sıklette tercih yapabiliriz. Bu da, gelen sporcu rol model olacak ve lokomotif görevi üstlenecek. O madalya kazandıkça gelen gelir alt yapılarımıza kaynak olacak. Şu anda olimpiyatlarda 2020 kadromuz hemen hemen belli. Ümitler ve gençler düzeyinde 2024 olimpiyat kadrosunu oluşturmak ana hedefimiz.”

Sporcularımız Özge Andıç ve Zeliha Cinci ise judoyla ailelerinin teşvikiyle tanıştıklarını ve bugün başarılara emin adımlarla ilerlediklerini kaydederek, “Asıl hedefimiz olimpiyatlarda derece ve madalya kazanarak borcumuzu ödemek” dediler.