Ümitler Romanya'da esti

 Romanya’nın Ploiesti kentinde başlayan Ümitler Avrupa Kupası’nın ilk gününde sporcularımız müsabaka performansları ile aldıkları bir altın, 3 gümüş ve 5 bronz madalya ile kürsüye yerleşti. Özellikle erkekler 50 kg’da kürsü ay-yıldızlı bayrağımızla donandı. Bu sıkletin finalinde Ejder Toktay ile Abdülaziz Kara karşılaşırken, Berat Bahadır ve Furkan Cinci bronz madalya mücadelesinde rakiplerini geride bırakınca altın, gümüş ve bronz (2) madalyalar ülkemizin oldu. Diğer sporcumuz Emirhan Karahan yedincilik elde etti.

55 kg’da Miraç Akkuş bronz madalya mücadelesinde Umut Kalkan’ı geride bırakarak üçüncülük kürsüsüne çıkarken, Kalkan beşincilikte kaldı. 60 kg’da bronz madalya umudumuz Abdullah Özcan repesaj karşılaşmasını kaybetti ve yedincilikte kaldı.

66 kg’da Umalt Demirel, İsrailli S.Sahar’ı yenerek bronz madalyaya uzandı. Bayram Kandemir Ukraynalı S.Semkov’la yaptığı üçüncülük müsabakasını kaybetti ve beşinci oldu.

Kızlar; 40 kg’da Müberra Güneş, Ukraynalı A.Balaban’a, 44 kg’da Özge Andıç da Macar T.Kardos’a finalde yenilerek gümüş madalyada kaldılar. Bu sıkletteki diğer sporcularımız Gamze Sayma ile Feyzanur Azak arasındaki bronz madalya müsabakasından Sayma galip ayrıldı, Feyzanur beşincilikte kaldı. 48 kg’da Zeliha Cinci, İtalyan S.Russo’ya, 52 kg’da Kübra Şenyayla ise İsrailli G.Primo’ya bronz madalya müsabakalarında yenilince iki sporcumuz sıkletlerinde beşincilikte kaldılar.

Ümitlerin tatamideki madalya mücadelesi yarın kızlar; 57, 63, 70 ve3 +70 ile erkekler; 73, 81, 90 ve +90 kg karşılaşmalarıyla devam edecek.