5. Kademe Teknik Direktör Kursu Uygulama Eğitimi Duyurusu

5. Kademe Teknik Direktör Kursu Uygulama Eğitimi Duyurusu

A- A A+


5. KADEME TEKNİK DİREKTÖR KURSU UYGULAMA EĞİTİMİ   11-22 ARALIK 2021 / ANKARA

5. Kademe Teknik Direktör Kursu Uygulama Eğitiminin, 11 - 22 Aralık 2021 tarihleri arasında Ankara’da yapılması planlanmaktadır.

Yeterli başvuru olması durumunda; Kursun teorik dersleri 11 – 16 Aralık 2021 tarihleri arasında Online olarak Zoom uygulaması üzerinden yapılacaktır, 17 Aralık 2021 tarihi Ankara’ya ulaşım için ayrılmış olup, kursun uygulamalı yapılacak olan dersleri ise 18 Aralık 2021 tarihinde saat: 15:45’te Ankara’da Judo Federasyonu Başkanlığı Judo Salonunda başlayacaktır.

• Ön Kayıt Başvuru Tarihleri: 22 Kasım – 02 Aralık 2021 

• Katılımcı Listenin İlanı: 06 Aralık 2021

• Uygulama Eğitimi Kursu ve Sınavları Tarihi: 11 – 22 Aralık 2021

• Uygulama Eğitimi Teorik Dersleri Online Zoom üzerinden: 11 - 16 Aralık 2021

• Yol İzni: 17 Aralık 2021

• Uygulama Eğitimi Yüzyüze Dersler: 18 - 21 Aralık 2021

• Uygulama Eğitimi Sınavları: 22 Aralık 2021

• Maksimum Başvuru Sayısı: 100 Kişi

• Kursa Kabul Edilecek Kursiyer Sayısı: 50 Kişi

• Kurs Ücreti: 1.000,00TL

• Kursun Düzenleneceği Yer: Judo Federasyonu Başkanlığı Judo Salonu – Gayret Mah. Aşık Çelebi Cad. No:9/A Yenimahalle / ANKARA

Gençlik ve Spor Bakanlığı Teknik Direktör Kursu Temel Eğitim Sınavında başarılı olan adaylar Uygulama Eğitimine başvuru yapma hakkına sahiptir. Başvuru yapacak kişilerin Judo Federasyonu Antrenör Eğitimi Talimatının 7. Maddesinde belirtilen uygulama eğitimine katılacaklarda aranılacak şartları taşımaları gerekmektedir. Katılımcıların başvurularını belirtilen başvuru tarihlerinde E-devlet - Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Kursun maksimum başvuru sayısı 100 olmakla beraber, pandemi sebebi ile kursa kabul edilecek maksimum katılımcı sayısı 50 kişi olacak şekilde sınırlandırılmıştır. Uygulama Eğitimine başvuru yapan adayların maksimum katılımcı sayısının (50 Kişi) üzerinde olması durumunda Judo Federasyonu Antrenör Eğitim Talimatının 7. Maddesinin 3. Fıkrasında yer alan öncelik koşulları ile kişilerin kursa yapmış oldukları başvuru tarihleri (Adayların başvurularını son ana bırakmamaları ve kendilerine ödeme için zaman ayırmaları kendileri için büyük önem arz etmektedir.) dikkate alınarak katılımcı listesi belirlenecektir. Belirlenen 50 kişilik katılımcı listesine ödeme onayı verilerek referans numarası gönderilecektir. Kursiyerler ödemelerini sadece referans numaraları ile ilgili bankaya yapmalıdırlar. Başvurularını yapan ve referans numarası gönderilen kursiyer adaylarından başvuru tarihleri arasında ödeme yapmayanların başvurusu kabul edilmeyecektir. Başvurularını ve ödemesini doğru ve eksiksiz yapan adaylar maksimum 50 kişilik kontenjan olacak şekilde katılımcı listesinde yer alacaklardır. Kontenjanın dolması halinde ileriki tarihlerde uygulama eğitimi kursları açılmaya devam edecek olup resmi internet sayfamızda duyurusu yapılacaktır. Kurs Katılımcı Listesi yukarıda belirtilen tarihte Federasyonumuz resmi internet sayfasında yayınlanacaktır. Listede ismi bulunmayan kişiler kursa katılamayacaklardır.

(Antrenör Eğitim Talimatının 7. Maddesinin 3. Fıkrasında yer alan ;

  • Judo Branşında Milli Sporcu olmak,
  • Judo branşında lisanslı sporcu olmak
  • Judo branşında almış oldukları ulusal ve uluslararası dereceleri belgelemek,
  • Üniversitelerin Beden eğitimi ve Spor Eğitimi veren yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • Üniversite ve Yüksekokul mezunu olmak
  • Yabancı dil bildiğini belgelemek,

Başvurunun fazla olması ve Kontenjanın aşılması durumunda değerlendirme yukarıdaki kriterlere göre yapılacaktır.

Yukarıda belirtilen kriterleri taşıyan kursiyerlerin, bahse konu şartları taşıdığını gösterir belgeleri ön kayıt başvurusunu yaptıktan sonra federasyonumuza bir dilekçe ekinde mail (turkjudo@judo.gov.tr) olarak göndermeleri gerekmektedir.

Kursa katılacak tüm kursiyerlerin Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden kod kontrolü yapılacaktır. HES kodunun son geçerlilik tarihi kursun bitiş tarihinden en az 7 gün sonrası olmalıdır. Geçerli bir HES kodu bulunmayan kursiyerlerin kursa katılımı kabul edilmeyecektir, ayrıca kursa katılacak kursiyerlerin kursun yüzyüze yapılacak olan uygulamalı eğitiminin başlama tarihi olan 18 Aralık 2021 tarihinden 2 gün (48 saat) önce alınmış Covid-19 PCR test sonucunu Federasyonumuza e-mail (turkjudo@judo.gov.tr) yolu ile göndermeleri gerekmektedir. Kursiyerlerin Covid-19 aşıları yapılmış olsa da Covid-19 PCR testi yaptırmaları gerekmektedir. Test sonucunu göndermeyen kursiyerler kursa kabul edilmeyeceklerdir.

(E-Devlet) Spor Bilgi Sistemi Üzerinden Başvuru Şekli:

E-Devlet Giriş -> Gençlik ve Spor Bakanlığı -> Spor Bilgi Sistemi -> Uygulamaya Git -> Spor Elemanı -> Kurs adımlarını takip ederek istenen tüm bilgileri eksiksiz doldurarak başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Kayıt sırasında girmiş olduğunuz E-posta adreslerinizin doğru olduğundan emin olunuz. Kursa katılma hakkı kazandığınızda tüm bilgilendirme metinleri E-posta adresiniz üzerinden gerçekleşecektir. Ödeme ile ilgili referans numarası belirtmiş olduğunuz E-posta adresinize kontroller sonrası gönderilecektir. Gelen referans numarasını kontrol ederken gereksiz ya da spam klasörlerinizi de kontrol etmeniz rica olunur. Kurs için başvuru evrakları E-devlet kapısı, Spor Bilgi Sistemi üzerinden eksiksiz olarak yüklenecektir. Ayrıca Federasyona fiziki olarak göndermenize veya kursun gerçekleşeceği yere getirmenize gerek yoktur.

Önemli Not: Adli Sicil Kaydı olan kursiyer adaylarının, adli sicil kaydına ilişkin gerekçeli kararlarını alarak Federasyonumuza göndermeleri gerekmektedir. Bu durumda olan kursiyer adaylarının gerekçeli kararları federasyonumuzca Disiplin Kuruluna gönderilerek, Disiplin kurulunun yazılı görüşü alınarak, görüşün spor bilgi sistemine sisteme yüklenmesi sağlanacaktır. Aksi halde kursa başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kurs Ücreti Ödeme Bilgisi :

Kurs Başvuru Ücreti 1.000,00 TL'dir.

Katılımcıların ödemelerini başvuru sırasında E-posta adresinize gönderilen referans numarası ile Garanti Bankasına aşağıda belirtilen ödeme yöntemleri ile yapmaları gerekmektedir. IBAN numarasına yatırılan ödemeler e devlet sistemi üzerinden görünmeyeceği için KESİNLİKLE KABUL EDİLMEYECEKTİR. Ödemeler yalnızca REFERANS NUMARASI ile yapılmalıdır. Ödeme yapmadan önce aşağıda yer alan Ödeme Yöntemlerini inceleyiniz.

Uygulama Eğitimi Kurs ücretlerini banka gişesinden yatıracakların aşağıda belirtilen şekilde yatırması gerekmektedir.

Garanti Bankasına Banka Gişesinden Yapılacak Ücret Ödeme Aşamaları

  1. Fatura Ödemeleri Ekranı
  2. 3610 Kurum Koduna (Spor Federasyonları Ödemeler)
  3. Referans No ile Ödeme

Diğer Ödeme Yöntemleri için (İnternet Bankacılığı, ATM vs.)  TIKLAYINIZ

Uygulama Eğitimine Katılacak Adaylarda Aranılacak Şartlar ve Açıklamalar İçin TIKLAYINIZ

 


facebook  google+   twitter 
18 Kasım 2021 Perşembe
DİĞER DUYURULAR

TÜMÜ