Gençler Avrupa Judo Kupası’nda ilk gün 1 altın, 1gümüş ve 3 bronz madalya

Gençler Avrupa Judo Kupası’nda ilk gün 1 altın, 1gümüş ve 3 bronz madalya

A- A A+


Romanya’nın başkenti Bükreş’te başlayan ve gençler kategorisinde yapılan müsabakaların ilk gününde erkekler 60 kiloda Saliy Yıldız altın, Emirhan Karahan gümüş, Berat Bahardir ile 66 kiloda Muhammed Demirel ve 73 kiloda Umalt Demirel bronz madalya elde ettiler.

Bükreş’te düzenlenen Gençler Avrupa Judo Kupası müsabakaları başladı. İlk gün kadınlar ve erkeklerde 8’er judocumuz madalya için tatamiye çıktı. Erkeklerde, 60 kiloda Saliy Yıldız altın, Emirhan Karahan gümüş, Berat Bahardir ile 66 kiloda Muhammed Demirel ve 73 kiloda Umalt Demirel bronz madalya elde ederken, kadınlar +78 kiloda Hilal Öztürk beşinci oldu.

29 ülkeden 148 kadın ve 152 erkek judokanın madalya mücadelesi vereceği organizasyonun ilk gününde; Salih Yıldız ve Emirhan Karahan 60 kilonun finaline karşı karşıya geldi. Yıldız müsabakayı kazanarak altın madalyanın, Karahan gümüş madalyanın sahibi olurken aybı sıklette Berat Bahadır, İspanyol Pedro Gomez Lorens’i ipponla yenerek bronz madalyaya ulaştı.

Erkekler 66 kiloda Muhammed Demirel, eleme serisindeki maçlarına iyi başladı. Çeyrek finalde rakibine yenildi ve repesajlara kaldı. Bu turdaki maçlarını kazanan Demirel, bronz madalya maçında İtalyan Alexandru Comerzan’ı ipponla yendi ve üçüncülük kürsüsündeki yerini aldı.

Erkekler 73 kiloda Umalt Demirelyarı finalde yenildi ve Ukraynalı Serhii Nebotov ile bronz madalya müsabakasına çıktı. Rakibini ipponlayan Umalt Demirel sıkletinde üçüncü oldu.

Kadınlar +78 kiloda Hilal Öztürk bronz madalya karşılaşmasında Ukraynalı Ruslana Bulavina’ya yenildi ve beşincilikte kaldı.

Gençler Avrupa Judp Kupası’nda yarın kadınlarda: Merve Azak, Çağla Serdar (48), Eda Karademir, Ayşe Nur Sülün, Buketnur Karademir (52), Ezgi Karademir, Hasret Bozkurt, Özlem Yıldız (57) ve erkeklerde: Ömer Kemal Aydın, Cem Ata Demirtaş (90), Münir Ertuğ ve İbrahim Halil Özmen (+100) madalya mücadelesi yapacaklar.


facebook  google+   twitter 
31 Temmuz 2021 Cumartesi
DİĞER HABERLER