Özlem Yıldız, Gençler Avrupa Judo Şampiyonası üçüncüsü

Özlem Yıldız, Gençler Avrupa Judo Şampiyonası üçüncüsü

A- A A+


Lüksemburg’un başkentinde başlayan şampiyonanın ilk gününde kadınlar 57 kiloda Özlem Yıldız bronz madalyanın sahibi oldu.

Gençler Avrupa Judo Şampiyonası’nın ilk gün müsabakalarında tatamiye çıkan judokalarımızdan kadınlar 57 kiloda Özlem Yıldız bronz madalya ile üçüncülük kürsüsüne çıktı. Erkekler 60 kiloda Emirhan Karahan bronz madalya karşılaşmasında yenildi ve beşinci oldu.

Özlem Yıldız ilk turu bay geçti. 2. maçında Rus rakibini waza-ari puanıyla yenerek çeyrek finale çıktı. Avusturyalı Lisa Grabner’ı ipponla (3 shido) yenerek yarı finale yükselen Yıldız, İsrailli Kerem Primo’ya yenildi ve üçüncülük maçına kaldı. İsviçreli Olivia Gertsch’i 20 saniyede ipponla yenen Özlem Yıldız bronz madalyaya uzandı.

60 kiloda Emirhan Karahan ilk maçında Belaruslu rakibini ipponla (3 shido), 2. turda Romen Andrei Anghel’i waza-ari puanıyla yenerek çeyrek finalist oldu. Bu turda Ukraynalı Oleh Veredyba’ya yenildi ve repesajda Alman Maximillian Standke’yi waza-ari ile yenerek bronz madalya için İsrailli Matan Kokolayev’e rakip olan ve yenilen Karahan sıkletinde beşinci oldu.

Erkekler 66 kiloda Muhammed Demirel üçüncü, kadınlar 48 kiloda Merve Azak, 57 kiloda Hasret Bozkurt ve erkekler 66 kiloda Talha Büyükeser ikinci tur, kadınlar 52 kiloda Buketbur Karabulut ilk tur maçında rakiplerine yenildiler. Erkekler 60 kiloda Salih Yıldız sakatlığı nedeniyle maça çıkamadı.

Gençler Avrupa Judo Şampiyonası’nın ikinci gününde kadınlar 63 kiloda Habibe Afyonlu ve erkekler 73 kiloda Umalt Demirel madalya için müsabakalarını yapacaklar.


facebook  google+   twitter 
09 Eylül 2021 Perşembe
DİĞER HABERLER