Şimonoseki Belediyesi ile protokol yapıldı.

Şimonoseki Belediyesi ile protokol yapıldı.

A- A A+


Japonya’nın 2020’de ev sahipliğini yapacağı Yaz Olimpiyatları ve 2019 Dünya Şampiyonası hazırlıkları hakkında bilgi almak için Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy ile birlikte bu ülkeye giden Başkanımız Sezer Huysuz, Şimonoseki Belediyesi ile protokol mutabakatı yaptı.

Japonya’nın Tokyo kentinde gerçekleşecek 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları hazırlıklarıyla ilgili olarak Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy ile birlikte bu ülkeye giden Başkanımız Sezer Huysuz, Olimpiyat Merkezi ve judo müsabakalarının yapılacağı tesislerde incelemede bulundu.

Başkanımız Huysuz incelemelerin yanı sıra, 2020 Olimpiyat Oyunları ve 2019 Dünya Şampiyonası öncesi Japonya'nın Şimonoseki Belediye Başkanı Shintaro Maeda ile görüşmelerde bulundu. Belediye tarafından tüm masraflarımızın karşılanması ve yapacağımız kamp için tesislerin tahsisiyle ilgili gerekli protokolleri imzaladı.

Bu arada Japonya Judo Federasyonu Genel Sekreteri ve Genel Koordinatörüne nezaket ziyaretinde bulunan Başkanımız, iki ülke federasyonu arasında fikir alış verişinde bulunarak yapılacak kamp ve eğitim programlarının planlamalarını ele aldı.

Ayrıca ziyaretler sırasında Sukuba Üniversitesi ve liselerde de incelemelerde bulunuldu.


facebook  google+   twitter 
02 Ağustos 2018 Perşembe
DİĞER HABERLER