Gençler, Avrupa’ya madalyalı başladı.

Gençler, Avrupa’ya madalyalı başladı.

A- A A+


Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da başlayan Gençler Avrupa Judo Şampiyonası’nın ilk gününde tatamiye çıkan judokalarımızdan; kadınlar 48 Kg’da Tuğçe Beder gümüş, 44 kg’da Gamze Sayma ile erkeklerde 55 Kg’da Oğuzhan Özışık ve 60 Kg’da Mihraç Akkuş bronz madalya kazandı.

Gençler Avrupa Judo Şampiyonası’na judokalarımız madalyalı başladı. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da Asics Arena Spor Salonu’nda yapılan müsabakaların ilk gününde tatamiye çıkan kadın judokalarımızdan; Tuğçe Beder (48) gümüş, Gamze Sayma (44) ile erkeklerde Oğuzhan Özışık ve Mihraç Akkuş bronz madalyanın sahibi oldular.

İlk turu bay geçen kadınlar 48 Kg’daki judokamız Tuğçe Beder, ikinci turda Avusturyalı, çeyrek finalde İtalyan ve yarı finalde de Alman rakibini ipponla yenmeyi başardı. Finalde Rus Ekaterina Dolgigk ile karşılaşan Beder, müsabakanın sonlarında omzundan sakatlanınca gümüş madalya da kaldı.

Kadınlar 44 Kg’da Gamze Sayma ilk maçında Romen, çeyrek final müsabakasında İngiliz rakiplerini ipponla yendi. Yarı finalde Belçikalı rakibine yenilen Sayma, bronz madalya karşılaşmasında Azerbaycanlı Ramila Aliyeva ile karşılaştı. Maçın 36’ıncı saniyesinde rakibini ipponla yenen Gamze Sayma üçüncülük kürsüsünde yerini aldı.

Erkekler 55 kg’da Oğuzhan Özışık birinci turu maç yapmadan geçti. İkinci turda Gürcü, çeyrek finalde İtalyan rakibini altın skorda yenen Özışık yarı finalde Ukraynalı rakibine yenildi. Bronz madalya için Rus Shakhzad Amanov ile karşılaşan Özışık müsabakayı waza-ari puanıyla önde tamamladı ve madalyayı boynuna taktı.

60 kg’da Mihraç Akkuş, ilk turda Bulgar, ikinci turda Azerbaycan rakiplerine ippon üstünlüğü sağladı. Çeyrek finalde Rus rakibine yenilince repesaja kaldı. Bu turda Finli rakibini maçın bitimine 3 saniye kala ipponladı üçüncülük için Fransız Yhonice Goueffon’la karşılaştı. Mücadeleyi ipponla kazanan Akkuş, günün son bronz madalyasını kazanan judokamız oldu.

Şampiyonada yarın kadınlarda; Buket Mercan (57) ve Semanur Erdoğan (70) ile erkeklerde Halil Çimen (73) ve M. Mustafa Koç (81) madalaya için tatamiye çıkacak.


facebook  google+   twitter 
13 Eylül 2018 Perşembe
DİĞER HABERLER