3. Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda bayrağımızı Ö. Kemal Aydın taşıyacak.

3. Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda bayrağımızı Ö. Kemal Aydın taşıyacak.

A- A A+


Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te yapılacak 3. Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’nın (6 Ekim) TS ile saat 02:00’daki açılış seremonisinde Ay-yıldızlı bayrağımızı judokamız Ö. Kemal Aydın taşıyacak. Oyunlarda, Ö. Kemal Aydın (100) ve Hasret Bozkurt (63) Türkiye’yi tatamide temsil edecek.

3. Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’nın yapılacağı da Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te yarın (6 Ekim) TS ile 02:00'de başlayacak açılış seremonisinde bayrağımızı judokamız Ö. Kemal Aydın taşıyacak.  Türkiye’yi judoda temsil edecek judocularımız, kadınlarda 63 Kg’da Hasret Bozkurt ve erkekler 100 Kg’da Ö. Kemal Aydın, başarılarıyla dikkat çekiyor.

70 ülkeden 5’şer kadın ve erkek toplam 104 judocunun madalya mücadelesi yapacağı Gençlik Olimpiyatları’nda tatamiye çıkacak olan Aydın’ın son dönemdeki yükselen performans sonuçları arasında; Ümitler Dünya Şampiyonası’nda bronz, Avrupa Şampiyonası’nda gümüş, EYOF’ta bronz madalyasının yanı sıra, Avrupa Kupaları’nda; 4 birinciliği, 2 ikinciliği ve 3 üçüncülüğü bulunuyor.

Bozkurt, son Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda altın madalyanın sahibi olurken, kariyerinde Ümitler Avrupa Kupaları’nda birer; birincilik, ikincilik ve üçüncülük elde etti.


facebook  google+   twitter 
05 Ekim 2018 Cuma
DİĞER HABERLER