Olimpik Judo Milli Takımlar 3. Etap hazırlık kampı Antalya’da yapılacak

Olimpik Judo Milli Takımlar 3. Etap hazırlık kampı Antalya’da yapılacak

A- A A+


Kovid-19 pandemi normalleşme döneminde hazırlık kamp çalışmalarına İstanbul’da başlayan ve ardından Erzurum kampı ile devam eden Olimpik Milli judocularımız, 3. dönem için Antalya’da toplanacak.

Uluslararası Judo Federasyonu (IJF) tarafından Kovid-19 pandemi nedeniyle henüz yeni maç takvimi açıklanmadığı için Olimpik Judo Milli takımlarımız normalleşme döneminde hazırlık kamplarıyla formunu korumaya devam ediyor.

İstanbul’da ilk hazırlık çalışmalarından sonra Erzurum’da yükseklik antrenmanını gerçekleştiren Olimpik Milli judocularımız, 3. Etap hazırlıkları için 17 Eylül – 20 Ekim 2020 tarihlerinde Antalya’da kampa alınacak.

Göynük’te Mirage Park Resort’ta kampa girecek toplam 39 judokamız, bu etapta; ağırlık, güç ve randori antrenmanlarını yapacak.

Federasyon Başkanımız Sezer Huysuz, hazırlık kamplarına alınan olimpik ve ümit milli takım sporcularını yarın uluslararası müsabakalar başlayacakmış gibi formda tutmayı amaçladıklarını belirterek, “Pandeminin bu sürecinde milli takımlarımızı müsabakaya çıkacak şekilde hazırlık kamplarına alarak, onların hem form durumlarını korumalarını sağlamak, hem de omuzlarında taşıdıkları yükü sağlıklı ortam içinde sürdürmelerini istedik. Bu çalışmalarımız sayesinde Uluslararası maç takvimi belirlendiğinde judocularımız hazır olarak tatamiye çıkacaklar” diye konuştu.


facebook  google+   twitter 
14 Eylül 2020 Pazartesi
DİĞER HABERLER