Antalya’da bu kez Grand Slam heyecanı

Antalya’da bu kez Grand Slam heyecanı

A- A A+


2017 – 2019 yılları arasında üst üste üç kez Grand Prix müsabakalarına ev sahipliği yapan Antalya, bu yıl ilk kez Grand Slam organizasyonuna hazırlanıyor.

Uluslararası Judo Federasyonu’nun (IJF) yıllık maç takviminde olimpiyat oyunları yolunda yüksek puanın yanı sıra kota hakkı kazandıran organizasyonların büyüğü olan Grand Slam, Antalya’da ilk kez yaşanacak.

2017 – 2019 yılları arasında üst üste üç kez Grand Prix müsabakalarına ev sahipliği yapan Antalya bu yıl farklı bir heyecana tanıklık edecek. Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemisi nedeniyle; 2020 Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları’nın ertelenmesinin yanı sıra judoda planlanan yıllık faaliyetlere de zorunlu ara verilmişti.

IJF’nun bu yıl yeniden yıllık faaliyetlerinde olimpiyat oyunlarına dönük organizasyonları gerçekleştirme programı doğrultusunda Antalya Grand Slam 1-3 Nisan tarihleri arasında Antalya Spor Salonu’nda, belirlenen pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleşecek.

100 ülkeden 220’si kadın, 320’si erkek olmak üzere toplam 540 judocunun kayıt yaptırdığı müsabakalar TRT Spor 2 kanalından canlı olarak ekranlara gelecek.

Federasyon Başkanımız Sezer Huysuz, “Antalya’da daha önce düzenlendiğimiz Grand Prix’te başarılı organizasyondan Grand Slam’i de anlımızın aklıyla tamamlayacağız. Dünya şampiyonasından sonra en büyük müsabaka özelliği taşıyan Grand Slam’e ev sahipliği yapmanın ayrı bir heyecanını yaşayacağız” değerlendirmesinde bulundu.


facebook  google+   twitter 
30 Mart 2021 Salı